Úvod

Šarkany, kite a draky, záhradné dekorácie, detské šarkany

Pilotovateľné kite, šarkany, alebo draky pre dospelých, mládež a deti.

V roku 2004 sme sa ako prví na Slovensku začali profesionálne venovať dovozu a predaju šarkanov a kite. V tom čase to bola určite novinka pre mnohých na Slovensku. Dnes aj vďaka nám už o šarkanoch a kite vie oveľa viac ľudí na Slovensku a hlavne mladšia generácia začína objavovať túto perfektnú ,,haluz“. Hlavne jej adrenalínové kategórie: snowkiting, landkiting, bugykiting a kiteboarding. Jednotlivým témam sa budeme venovať v samostatných častiach
Od tohto roku sme rozšírili spoluprácu s ďalšími dvoma poprednými firmami z Nemecka:HQ InVento a Colours in Motion, Pre Slovensko máme výhradné zastúpenie firiem EOLO, HQ InVento, Colours in Motion a Rhombus.

V ponuke máme jednolanové šarkany pre deti a dospelých, dvojlanové akrobatické šarkany kite, dvojlanové a štvorlanové komorové ťažné kite.

Začneme tými jednoduchšími a to sú jednolanové šarkany.
Začínajú sa pri rozmerovo malých, určených pre tých najmenších až po veľké s rozpätím 1,5m a viac s dĺžkou chvosta aj viac ako 10m ktoré zabavia aj rodičov tých najmenších, s rôznymi motívmi.
Úplne nová kategória na Slovensku sú takzvané lietajúce ,,kreatúry“, ktoré sú zaradené v rubrike kite atrakcie.
Pilotovateľné šarkany kite sú už na Slovensku známym pojmom. Názov pilotovateľné kite, alebo riaditeľné kite šarkany preto, že sa dajú ovládať. Majú dve vodiace šnúry ktorými im udávame smer kam a ako majú lietať. Sú aj 4 šnúrové, tie však nevedia salto, zato sú veľmi presné. MOJO
Medzi ne patria plachtové pilotovateľné ťažné kite šarkany, tiež nazývané komorové kite.
Názov je odvodený z ich konštrukcie pozostávajúcej zo sústavy komôr, ktoré sa vetrom nafúknu a vytvoria plochu, krídlo ktoré sa kĺže po vetre a dokáže vyvinúť veľmi slušný ťažný pohyb ktorým môžete dosiahnuť rýchlosť aj niekoľko desiatok km/h. Využívajú sa ako ťažné kite pri ťahaní na snowboarde, lyžiach, snowkiting, na vode, kiteboarding, ďalej landkiting (obdoba skateboardu s väčšími kolieskami do terénu) prípade kolieskové korčule s väčšími kolieskami do terénu a bugykiting (3 kolesová buggyna s bantamovými kolesami).

Rozmery plachtových komorových kite v našej ponuke začínajú pre tých najmenších od rozpätia 1m až po tie naj s plochou 15m2
Kite sú vyvinuté v rôznych modifikáciách podľa použitia. Niektoré kite sú určené len na pevninu, či už v lete, alebo v zime, niektoré kite sú univerzálne ktoré sa môžu používať na pevnine, alebo aj na vode a posledná katégória kite sú určené hlavne na vodu a líšia sa tým že majú nafukovaciu konštrukciu. Keby ste ich chceli použiť na pevnine musíte zo sebou vláčiť aj pumpu čo je dosť nepohodlné. Na Slovensku je prevaha pevniny, preto preferujeme skôr tie univerzálne, ktoré môžete požiť celý rok. V lete na vodu kiteboarding, na jar, leto a jeseň landkiting, bugykiting a v zime snowkiting na snehu ak napadne. V zime to má veľkú výhodu, že môžete ísť aj na rovinu, samozrejme treba sneh a naše heslo: stačí len keď len fúka.

Už Váš prvý dotyk so šarkanom – kite Vás upúta kvalitou materiálu z ktorého sú vyrobené. Plášť šarkanov je z nepáravého Polyesteru,alebo nylonu. Šarkany kite majú kostru z tyčiek, prípadne trubiek zo sklených vlákien, sklolaminátu, ktorý je pružnejší a sú odolnejšie pri nárazoch šarkana na zem, ktorým sa na úvod asi nevyhnete.
V ponuke máme široký výber aj šarkanov – kite s kostrou zo sklolaminátu a z uhlíkových materiálov o ktorých píšeme aj tu.

Pilotovateľné riaditeľné šarkany, kite, alebo presnejšie akrobatické majú trojuholníkový tvar a dajú sa s nimi vystrájať rôzne akrobatické kúsky. Nie je problém spraviť salto, otočiť ho na chrbát, spraviť piruetu. Každá figúra má svoj názov napr.backspins, Jacob´s, Ladder, Fade, Lazy Susans, Lateral Rolls, alebo Yo-Yo . Už z názvu vyplýva že šarkana môžeme ovládať. Má dve vodiace šnúry ktorými mu udávame smer kam a ako má lietať.
Tí skúsenejší ,,namakanejší“ dokážu s kite – šarkanom rôzne akrobatické kúsky. Tomu však predchádza poctivý tréning s hodinami lietania. V zahraničí sa konajú rôzne majstrovstvá od regionálnych až po majstrovstvá sveta, Veľmi populárne sú podujatia zvané Drachenfest- šarkaniáda, alebo Kitefest. Od jari do neskorej jesene sa konajú po celej Európe a sú hojne navštevované, nie je výnimkou 10.000 návštevnikov od piatka do nedele.. Samozrejme akrobatické kúsky sú športovým výkonom, pre ktorý je potrebné aj adekvátne náradie, výstroj a tréning. Tak to je aj pri akrobatických kite, šarkanoch, čomu obvykle zodpovedá aj ich cena. Ale nezúfajte, na akrobatické kúsky sú vhodné aj kite šarkany za prijateľné ceny. Textílie ktoré sa používajú sú veľmi ľahké, od 30g/m2 do 50g/m2. Tieto akrobatické kite šarkany majú kostru výlučne s karbónových prvkov a šnúry musia byť kvalitné, aby sa nenaťahovali. Pri poveloch, ktoré dávame potiahnutím šnúry by pri jej veľkej pružnosti mali neskorú odozvu na kite a ten by neposlúchal tak ako si to predstavujeme a potrebujeme.
Karbónové prvky sú pevné a tuhé, nepružia veľmi. Dnes sa už vyrábajú pre tieto účely aj High Tech karbónové trubky z vinutého materiálu, a aj kužeľovité, ktoré majú vynikajúce pevnostné a dynamické vlastnosti. Kostra musí byť tuhá, aby reagovala rýchlo na povel celou svojou plochou a nepružila
Výsledok je potom úžasný a nezasvätený divák pozerá na akrobaciu s otvorenými ústami a odborník uznanlivo zhodnotí výkon. Stále hovoríme o vrcholnom výkone.
Samozrejme tak ako v každom športe aj pri tomto nie každý je v prvej lige. S každým pilotovateľným
kite šarkanom, aj s tým zo sklolaminátovou kostrou sa však dajú robiť bez problémov rôzne figury a skupinové lietanie, samozrejme aj to vyžaduje tréning.
Sú aj 4 šnúrové, tie však nevedia salto, zato sú veľmi presné. MOJO
Už Váš prvý dotyk so šarkanom Vás upúta kvalitou materiálu z ktorého sú vyrobené. Plášť šarkanov je z nepáravého nylonu. Šarkany majú kostru z tyčiek, prípadne trubiek zo sklených vlákien, sklolaminátu, ktorá je pružnejšia a sú odolnejšie pri nárazoch šarkana na zem, ktorým sa na úvod asi nevyhnete
V ponuke máme široký výber aj šarkanov – kite s kostrou zo sklolaminátu a z uhlíkových materiálov o ktorých sme písali už vyššie.

Záhradné dekorácie, veterné dekorácie

Pre skrášlenie Vašej záhrady Vám ponúkame záhradné dekorácie

V našej ponuke sa nachádzajú aj dekorácie do záhrady v podobe efektných doplnkov pohyblivých vo vetre. Veterné dekorácie alebo záhradné dekorácie sa tak môžu stať pútavým, ale jemným obohatením Vašej záhrady. Taktiež ponúkame menšie bannery tzv. beachflagy

Na našich stránkach Vám ponúkame aj tieto produkty:
šarkany, draky, šarkan, drak, kite, pilotovateľný šarkan, veterná dekorácia, záhradné dekorácie, lietacie krídlo, powerkiting, snowkiting, extrémny šport, buggykiting, komorový drak komorový kite
mountainboard, radbuggy